Spotkanie rozpoczęto 3-ciego o godz. 18-tej kolacją powitalną i omówieniem programu uroczystego poławiania dorszy nazwanego pucharem: „ BURSZTYNOWY DORSZ” im. kpt. M L Wiśniewskiego przezywanego „PIRATEM” . Wszyscy uczestnicy zakwaterowani w domu „KAPITAN PIRAT” z konsumpcją w dniach 3-5.06.2012r. Impreza ma charakter integracyjny , w której biorą udział wędkarze wielokrotnie uczestniczący w rejsach WEDKARSTWA MORSKIEGO . W tym jest 2 dni rejsów morskich. Ryby złowione pierwszego dnia przeznaczone są na cele charytatywne, natomiast z drugiego dnia wędkarze zabierają na własne cele. W czasie rejsów uczestnicy najbardziej skupiali się na rekreacji wędkarskiej licząc na złowienie dużej ryby, aby zaspokoić swoją satysfakcję i ambicję . Na lądzie w auli domu „KAPITANA PIRATA” przy suto zastawionych stołach wymiana poglądów i luźne rekreacyjno rozrywkowe pogadanki.

Do imprezy dołączyli sponsorzy:
Prezes „ SZKUNER” Sp. z.o.o. mgr Lucyna Boike Chmielińska, BMC Właściciel Jerzy Szczepankowski, Hurtownia Wędkarska „MAX” Bydgoszcz, Piekarnia Bogdan Zdrojewski Reda.
Na zakończenie oprócz przedstawicieli sponsorów był obecny Starosta Pucki mgr Wojciech Dettlaff , który przemówił ciepłym głosem do wędkarzy między innymi o przyszłości portu we Władysławowie i turystyki wędkarskiej. Pan Jerzy Szczepankowski jako Prezes Fundacji Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie przybliżył cele i niektóre sławy sportowe których odsłonięte są gwiazdy oraz przedstawił tegoroczne do odsłonięcia.

Dorsze w ramach charytatywnych przekazano do Miejskiego Komitetu Pomocy Społecznej w ilości ok 150 kg oraz odpowiednia porcję dla wdowy po wędkarzu Mariuszu Wantoch-Rekowskim (lat 37) , który będąc wzorowym kolegą , doradcą i instruktorem.
Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy grawerton z dzwonem okrętowym i dorszem z bursztyn (miniatura), magiczny kubek , trójpak konserw rybnych BMC, akcesoria wędkarskie od firmy MAX.

Największe dorsze :

Na m/y „KPT. WIŚNIEWSKI” Wojciech Domińczyk – Milicz 10.5kG 98,0 cm. Brązowy medal
Na „NEPTUN W” Zakrzewski Krzysztof – Warszawa 7,5 kG 89,0 cm
Puchary za największą rybę , medal brązowy i gadżety zostały wręczone w asyście honorowych gości:
Starosty Puckiego Wojciecha Dettlaffa, Prezesa Fundacji Alei Gwiazd Sportu Jerzego Szczepankowskiego i Przedstawiciela UM Pawła Konopkę. Impreza przebiegała w symatycznej koleżeńskiej atmosferze.