BURSZTYNOWY DORSZ im. kpt. Mariana Leszka Wiśniewskiego BURSZTYNOWY DORSZ. 22-24.06.2007r, V edycja im.kpt.M.L.Wiśniewskiego.
Patronat Medialny: Red. WW i TV „Półwysep” Władysławowo.

Sponsorzy: MARBUD INWEST S J Bogusław Siudalski i Wojciech Kostrowicki Warszawa
– Jerzy Dziedzic DYSTRYBUTOR KARMAG SANDI SIEDLEC
– kpt.M.L.Wiśniewski i G.Wiśniewski WIMAL Chłapowo
-„POMORZANKA” Ewa i Grzegorz TURSCY Władysławowo
-Cupido Hurtownia Wędkarska Andrzej i Marcin Deuter Iława

Podziękowanie za pomoc organizacyjną w przebiegu zawodów dla KAPITANATU, BOSMANATU. STRAŻY GRANICZNEJ I STRAŻY PORTOWEJ w Porcie Władysławowo.

W zawodach uczestniczyło 61 zawodników, którzy w 2-dniowym rejsie złowili 569 ryb, w tym : 559 dorszy , 6 belon i 4 flądry Tym razem okazów nie było. Trudno było sprowokować dorsze chociaż wg echosondy ukształtowanie dna i zapisy były kuszące.

WYNIKI:
– Marek Latowski Gdynia 3 PKT / 1638 pkt
-Leszek Zieliński 4 ” / 1551 ”
-Andrzej Balcerek Radom 6 ” / 896 ”
-Janusz Ciapała Radom 7 ” / 1111 ”
-Piotr Michalik 7 ” / 676 ”
-Wojciech Domińczak Milicz 8 ” / 1254 „

Maciej Kościelniak – NAJWIĘKSZA RYBA- 87cm / 6,20 kg

Maciej Grey -senior zawodów ; Tomek Kowalczuk lat 11 zostali uhonorowani upominkami w postaci rzeźbionych dorszy. kołowrotka i wędki z sygnaturą kpt.-PIRATA

Zawody te miały charakter typowo sportowo-rekreacyjny. Panował tutaj duch atmosfery koleżeńskiej , którą stworzyli wędkarze już od początkowego spotkania przy kolacji i otwarciu zawodów. Służyli sobie wzajemną pomocą przy windowaniu ryb na pokład jak rów3nież przysplątaniu , chociaż było to sporadyczne. Ta edycja BURSZTYNOWEGO DORSZ to już piąta i zbiega się z 10-tym rokiem wędkarstwa morskiego we Władysławowie , którego założycielem i prekursorem jest kpt..M.L.Wiśniewski- armator kutra WŁA-65, hol. NEPTUN m/s NEREIDA Jako pierwszy na Bałtyku zapoczątkował z wędkarzami poławianie dorszy z głębokości pow. 60-ciu i więcej metrów , a nawet w granicach 105m.

DOMENĽ GŁĘBOKICH WÓD BYŁA MOŻLIWOŚĆ ZŁOWIENIA OKAZÓW, CZYLI WIĘKSZYCH DORSZY. BYĆ MOŻE TO PRZYCZYNIŁO SIĘ DO DUŻEGO ZAINTERESOWANIA SIĘ WĘDKARSTWEM WE WŁADYSŁAWOWIE. TE PIERWSZE TRUDNE SZLAKI PRZECIERAŁEM SAM A A OD KILKU LAT INNI SZYPROWIE MI POMAGAJĽ