5 czerwca 2011r. spotkanie przy kolacji i otwarcie imprezy p.t”Bursztynowy Dorsz” im.kpt.Mariana Leszka Wiśniewskiego. IX edycja.
Został omówiony program uroczystego poławiania dorszy przez kpt.M.L Wiśniewskiego przezywanego „Piratem”, który dokonał otwarcia w towarzystwie burmistrza Władysławowa dr Grażyny Cern i Przewodniczącego
Rady Miasta inź.Lecha Kranc.Wyprawa na wędkarstwo morskie z tej okazji miała charakter zabawy fair play i integracji wędkarzy , którzy od wielu lat pasjonują się tym sportem. Wśród nich znaleźli się nieliczni ich koledzy „neofici” czyli początkujący w morskich bojach. Wyróżnionym wręcza się ładne grawerunki za uzyskanie „I”,”II” i ” III” miejsca wskutek nagromadzonych punktów najwięcej na każdej jednostce oraz grawertony za największą rybę. Ryby złowione w pierwszym dniu są przekazane na cel charytatywny, czyli przekazane od wędkarzy na Miejski Komitet Pomocy Społecznej dla biednych rodzin.
Podczas imprezy były wystąpienia do uczestników: Burmistrz Władysławowa dr Grażyna Cern, Przewodniczący Rady Miasta Władysławowa Inż.Lech Kranc, Prezes PP i UR ” Szkuner” Lucyna Boike-Chmielewska, Komendat Straży Granicznej Placówka Władysławowo- ppłk Sławomir Pałubicki.

Również przedstawiciel placówki straży granicznej chor.szt.Arkadiusz Styborski omówił zasady i przepisy poruszania się w strefie Schengen.

W trakcie tego spotkania były pytania i wyjaśnienia.
Pierwszy dzień wyprawy odbył się przy wspaniałej pogodzie słonecznej i umiarkowanej sile wiatru 3-4 St.Beauforta a stan morza nie przekraczał 2. Mówiąc językiem wędkarskim były „Dobre brania”. Złowiono razem na trzech jednostkach 178.5m. w tym największy dorsz miał 10.5kg i 107cm. te wszystkie ryby zostały dostarczone do przedsiębiorstwa BMC i dzięki przychylności właściciela zostały zamrożone i popakowane próżniowo.

Drugi dzień odbył się przy wyśmienitej pogodzie słonecznej słabym wietrze 2-3 St.Beauforta o stanie moża morza 1. Drugiego dnia szczęście lepiej dopisało i złowili więcej większych dorszy. razem w sumie 230 m długości, w tym największy dorsz 117,0 cm o wadze 16,00 kg. Przeciętna długość złowinych na jednego uczestnika wyniosła 61 cm. Dorsze złowione tego dnia przeznaczone do własnego zagospodarowania przez wędkarzy

Wyniki:
1.Miejsce 2pkt. (2447pkt.) -Stefan Szafarowski Warszawa
2.Miejsce 2pkt.(2237pkt.) Mariusz Sobieraj Pabianice
3.Miejsce 4ptk.(4268ptk) Bogdan Pawłowski Warszawa

Najdłuższa ryba :
Kuter WŁA-65 – Kacper Włodarczyk 62cm.
Neptun- Grzegorz Szmulewicz 73cm.
„Kpt.WIśnieski”- Bogdan Pawłoski 117cm.

W tym złowiono 2 dorsze medalowe za, które otrzymali medale z redakcji „Wiadomości Wędkarskie”
1.Bogdan Pawłowski Warszawa 117cm. 16kg.- medal złoty
2.Mirosław Wiśniewski Bolszewo 107cm. 10,5kg. – medal brązowy
Na uzyskanie dobrych wyników złożyło się złowienie dorszy łącznej długości 408,5m. co dało łącznej ilości 49795 pkt.
Każdy z uczestników otrzymał puchar z bursztynowym dorszem, grawerton z dzwonkiem i podziękowaniem za uczestnictwo. .Do tego uczestnicy dostali znaczek okolicznościowy „Bursztynowego Dorsza 2011”, kubek do kawy firmy „Sati” ,plecionkę do wędki firmy z „Max” oraz konserwy rybne BMC.

W imprezie brało udział 35 uczestników w tym jedna kobieta Pani Katarzyna Zdrojewska z Redy , która złowiła około 5,5m dorszy. Trzy jednostki „WŁA-65″,”NEPTUN” i „KPT.WIŚNIEWSKI” obsługiwały wędkarzy zapewniając im luz i pełen komfort na pokładzie dla każdego wędkarza. Załogi tych statków byli bardzo zaangażowani, za co należą się też im podziękowania. Podziękowania należą się gównie biorącym udział, którzy stworzyli wokół siebie sympatyczną i zdrową atmosferę , pełną koleżeństwa. Byli tacy jak pogoda na morzu czyli pełni słońca i uśmiechu.

Na pożegnanie na lądzie po obiedzie przez 10 minut padał ulewny deszcz z gradem. Na każdej imprezie są sponsorzy i na tej też ich nie zabrakło:, którym organizatorzy i wędkarze dziękują:
-Zajkiewicz Wiktor – fundator nagrody kompletu opon do samochodu Toyota Rav4 o wartości 1800 zł. Dla najlepszego wędkarza z Okręgu łódzkiego.
-Jerzy Szczepankowski właściciel BMC Władysławowo
-Robert Baranowski hurtownia „Max” Bydgoszcz
-Bogdan Kowalczuk Kwidzyń
-Mirosław Wiśniewski sędzia wędkarski
-Narcyz Kujawski
-Zenon Zadrowski
-Roman Hebel