Witamy wszystkich wielbicieli morskich wypraw!

Opłaty za indywidualne licencje sportowe

Wędkarstwo morskie Władysławowo

Zajmujemy się kompleksową organizacją rejsów i wypraw wędkarskich na dorsza w okolicy pięknego Władysławowo. Rejsy na dorsza jako nasza specjalność są zarządzane przez profesjonalistów, dzięki czemu są ciekawą alternatywą dla wszystkich osób szukających interesującego zajęcia podczas wakacji nad naszym polskim morzem. Nie trzeba też w żaden sposób martwić się o noclegi podczas takich wypraw, gdyż z racji tego, iż dysponujemy własnym obiektem noclegowym w Władysławie i tą kwestią zajmiemy się z przyjemnością.

Wędkarstwo morskie – dlaczego warto wybrać się w rejs właśnie z nami?

Z największą przyjemnością chcemy Państwu zaproponować połowy dorszy wędką w Morzu Bałtyckim wypływając na najpiękniejsze i najbardziej obfite rejony naszej polskiej wody. Ponadto wędkarstwo morskie Władysławowo z nami jest tym bardziej fascynujące, że posiadamy sprzęt i umiejętności pozwalająca na zejście do głębokości nawet ok. 100 metrów. Połowy są prowadzone z dala od brzegu na sprawdzonych przez nas, uroczych obszarach morskich. Dysponujemy profesjonalnymi przynętami – są to pilkery 120-350 g.

  • Wyprawy na dorsze z nami są zawsze bezpieczne, ale i fascynujące
  • Prowadzimy rejsy wędkarskie na Bałtyku już od wielu lat, dlatego z przyjemnością dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem
  • Z naszej oferty mogą śmiało korzystać zarówno grupy zorganizowane jak i wędkarze indywidualni

Z największą przyjemnością chcemy Państwu zaproponować połowy dorszy wędką w Morzu Bałtyckim wypływając na najpiękniejsze i najbardziej obfite rejony naszej polskiej wody. Ponadto wędkarstwo morskie Władysławowo z nami jest tym bardziej fascynujące, że posiadamy sprzęt i umiejętności pozwalająca na zejście do głębokości nawet ok. 100 metrów. Połowy są prowadzone z dala od brzegu na sprawdzonych przez nas, uroczych obszarach morskich. Dysponujemy profesjonalnymi przynętami – są to pilkery 120-350 g.

Nasze jednostki

Od 2002 r. włączyłem do wędkarstwa morskiego drugą jednostkę NEPTUN a od 2004r. NEREIDA i od 2008r KPT. WIŚNIEWSKI W lipcu 2010 r. NEREIDA sprzedana szyprowi, który przez 15 miesięcy na niej szyprował i stał się jej armatorem wędkarstwa morskiego. Obecnie w porcie Władysławowo do prowadzenia rejsów wędkarstwa morskiego jest zarejestrowanych powyżej 40 jednostek wędkarskich.

Co jeszcze warto wiedzieć o organizowanym przez nas rejsie wędkarskim?

Oferujemy Państwo różne warianty rejsów, których to szczegóły możemy dogadać indywidualnie z każdym klientem, gdyż zależy nam na 100% satysfakcji z odbytej wyprawy każdego uczestnika. Rejs w wersji podstawowej to 9 godzin fantastycznej zabawy i niezapomnianych emocji. Zapewniamy podczas rejsu wszystkim uczestnikom ciepłe napoje (kawa, herbata). Będzie także poczęstunek swojską kiełbaską. Zajmujemy się tą działalnością już ponad 20 lat, dlatego wiemy co najlepiej się sprawdza podczas takich rejsów wędkarskich. Na kanwie tego zapewniamy sielankową atmosferę i pewność spotkania dorszów naprawdę imponujących rozmiarów!

Bezpieczeństwo

Każda jednostka przeznaczona do prowadzenia rejsów wędkarstwa morskiego poddana jest inspekcji technicznej Polskiego Rejestru Statków i inspekcji bezpieczeństwa żeglugi Urzędu Morskiego aby otrzymać kartę bezpieczeństwa, która uprawnia do prowadzenia rejsów. Jednostki wyposażone są w indywidualne środki ratownicze (pasy ratunkowe) i zbiorowe (tratwy ratunkowe) dla osób przebywających na statku. Również do wyposażenia należą radio-pława, transponder radarowy, race czerwone, pławki dymne, koła ratunkowe z rzutka i pławka świetlna.
Podstawowe wyposażenie nawigacyjne: kompas, GPS, ploter, radar, echosonda, wiatromierz radio VHS i inne pomocnicze. Każdy pasażer, wędkarz przebywający na statku wędkarstwa morskiego musi podporządkować się zasadom bezpieczeństwa obowiązującym na danej jednostce.

Do najważniejszych z nich należą:

  • Odpowiedni indywidualny ubiór dostosowany do pory roku i aury
  • Trzeźwość
  • Ułożenie i zabezpieczenie własnego ekwipunku przed przemieszczaniem niekontrolowanym
  • Wędki umieszczone w pochwach na relingu poza czynnościami poławiania
  • Zabezpieczenie pilkerów przed dowolnymi i niebezpiecznymi ruchami zagrażającymi okaleczeniom
  • Wyrzucanie wędka pilkerów na odległość (wykonywać spod burty)
  • Wyrzucanie z nad głowy jest zabronione (niebezpieczne)

We wszystkich wątpliwościach i kłopotach pomocna jest załoga statku. Należy zakodować sobie, że poruszanie się na pokładzie kutra (statku) jest inne niż na ladzie. Woda, po której płyniemy nie zawsze jest tafla i wymaga dużo wysiłku i zaangażowania w zachowaniu równowagi. Fale podczas tych rejsów czasami mogą osiągać nawet do trzech metrów wysokości. Trzeźwość, to jeden z najważniejszych elementów zachowania bezpiecznego relaksu i rekreacji wędkarstwa morskiego.

Ważne

JESTEŚMY W SYSTEMIE SCHENGEN, KTÓRY ZNIÓSŁ PRZEJŚCIA I ODPRAWY GRANICZNE ALE WSZYSCY MAJĄ OBOWIĄZEK MIEĆ PRZY SOBIE DOWÓD TOŻSAMOŚCI.

UDAJĄC SIĘ NA WĘDKARSTWO MORSKIE ZAWSZE MIEJ ZE SOBĄ DOWÓD TOŻSAMOŚCI.

Szczegółowe zasady rezerwacji.